videolarımız

yi podcast serisi

yakın mevzular

dizi/film analizleri

yakın kavramlar

uzman sohbetleri

/
2
>

Hem Kaygılı Hem Kaçıngan Bağlanıyor Olabilir Misin?

10 Nisan 2021
Uzman sohbetleri serimizin 17. videosunda Doktor Özlem Köse ile aynı anda hem kaygılı hem de kaçınan bağlanan kişilerin ilişkileri hakkında konuşuyoruz.

İlişkide Belirsizlik ve Kaygı

16 Ocak 2021
Uzman sohbetleri serimizin 16. videosunda Psikolog Dr. Özge Altun ile adı konmayan ilişkiler ve bu ilişkilerin bizde yarattığı kaygı ve belirsizlik hislerinden bahsediyoruz.

Keyif Alarak Ebeveynlik!

02 Ocak 2021
Uzman sohbetleri serimizin 15. videosunda Uzman Psikolog Bahar Çakır ile keyif alarak ebeveynlik yapmak ve ebeveynlikte hata yapmak gibi konulara değiniyoruz.

İlişki Dili

19 Aralık 2020
Uzman sohbetleri serimizin 14. videosunda Uzman Psikolog Bilge Kol ile ilişkilerde kullanılan dil ve bu dilin ortaklaştırılması konularına değiniyoruz.

Çocuklarda Sorumluluk Bilinci

05 Aralık 2020
Uzman sohbetleri serimizin 13. videosunda Uzman Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu ile çocuklara nasıl sorumluluk kazandırabiliriz konusunu konuşuyoruz.

Çocuklara Cezasız (Pozitif) Disiplin

21 Kasım 2020
Uzman sohbetleri serimizin 12. videosunda Dr. Serap Reyhanioğlu Arıkan ileçocuğunuzun mizacını nasıl tanıyacağınızı ve ona göre hangi disiplin uygulamalarında bulunabileceğinizi konuşuyoruz.

İlişki Motivasyonu

07 Kasım 2020
Uzman sohbetleri serimizin 11. videosunda Psikolog Dr. Özge Kantaş ile ilişkide ödül ve ceza kavramlarını ve dışsal ve içsel motivasyonu konuşuyoruz.

Tembel Ebeveynlik Size Çok İyi Gelecek!

24 Ekim 2020
Uzman sohbetleri serimizin onuncu videosunda Çiğdem Doğan Bilgin ile kendini hırpalayan, çocukları sıkılmasın diye bütün gün aktivite yapmaya çalışan ebeveynler hakkında konuşuyoruz.

Akademiden Ne Umduk Ne Bulduk?

10 Ekim 2020
Uzman Sohbetleri serimizin dokuzuncu videosunda Özlem Köse ve Gizem Sürenkök akademide yaşadıkları sonucu öğrendiklerini ve Amerika'daki deneyimlerini konuşuyor.

Farklı Kültürlerdeki Sınırlar ve Bağlanma Stilleri

03 Ekim 2020
Uzman Sohbetleri serimizin sekizinci videosunda Profesör Doktor Nebi Sümer ile bağlanmanın ve bağlanma stillerinin farklı kültürlerde nasıl değerlendirildiklerini konuşuyoruz.

Sevgiyi Besleyen Sınırlar

26 Eylül 2020
Uzman Sohbetleri serimizin yedinci videosunda Uzman Cansu Kamar ile ilişkilerimizde sınırlar koyarak hayatımızı ve karşımızdaki kişiyle olan iletişimimizi kolaylaştırmanın yollarını konuşuyoruz.

Çocuğumu Ekrandan Nasıl Uzaklaştırırım?

19 Eylül 2020
Uzman Sohbetleri serimizin altıncı videosunda Uzman Şeyla İbrahimoğlu Delen ile çocukların ekranla olan ilişkisini düzenlemenin yollarını, bu yolda yapılması ve yapılmaması gerekenleri konuşuyoruz.
/
2
>
footer